portal osiedli, dzielnic i miast

Pruszcz Gdański Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Zakątek Juszkowo » Forum » Zakątek Juszkowo-oswietlenie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zakątek Juszkowo-oswietlenie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
karnas 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Sie 18, 2015 13:30
Posty: 9
Skąd: pruszcz

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 11:46    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

Panie Franiak, w piątek 27 listopada w siedzibie OKSiBP w Cieplewie (ul. Długa 20 a) odbędzie się sesja Rady Gminy. Początek obrad zaplanowano na godz. 9.
PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD
I. SPRAWY REGULAMINOWE:
- OTWARCIE SESJI
- STWIERDZENIE QUORUM
- PRZYJĘCIE PORZĄDKU OBRAD
- PRZYJĘCIE PROTOKOŁU Z XIII SESJI
II. Wręczenie nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe.
III. Podsumowanie konkursu „Piękna Wieś”.
IV. Wręczenie nagród uczestnikom konkursu wiedzy o Gminie Pruszcz Gdański pn. „Znajmy swoje strony”.
V. Sprawozdanie Wójta o pracach w okresie międzysesyjnym.
VI. Interpelacje i zapytania radnych.
VII. Sprawy sołeckie.
1. Zapytania i wnioski Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański.
2. Zapytania i wnioski sołeckie.
VIII. ROZPATRZENIE PROJEKTÓW UCHWAŁ W SPRAWIE:
1. zmiany uchwały budżetowej na rok 2015,
(ref. M. Lica - Skarbnik Gminy; opinia Komisji Działalności Gospodarczej, Rozwoju Gminy i Budżetu, dyskusja, głosowanie),
2. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pruszcz Gdański,
(ref. M. Lica - Skarbnik Gminy; opinia Komisji Działalności Gospodarczej, Rozwoju Gminy i Budżetu, dyskusja, głosowanie),
3. wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego w spółce EKSPLOATATOR sp. z o.o. z siedzibą w Rotmance i objęcie nowych udziałów przez Gminę Pruszcz Gdański,
( ref. A. Bożyk – Z-ca Wójta Gminy; opinia Komisji Działalności Gospodarczej, Rozwoju
Gminy i Budżetu, dyskusja, głosowanie),
4.ustalenia wysokości stawek podatku od środków transportowych,
(ref. M. Lica - Skarbnik Gminy; opinia Komisji Działalności Gospodarczej, Rozwoju Gminy i Budżetu, dyskusja, głosowanie),
5. zmiany uchwały nr XIII/87/2015 Rady Gminy Pruszcz Gdański z dnia 29 października 2015r. w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz zwolnień od tego podatku na terenie Gminy Pruszcz Gdański,
(ref. M. Lica - Skarbnik Gminy; opinia Komisji Działalności Gospodarczej, Rozwoju Gminy i Budżetu, dyskusja, głosowanie),
6.określenia wzoru formularza w sprawie: podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego; określenia wzorów formularzy deklaracji na : podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny; określenia wzorów formularzy załączników: dane o nieruchomościach, dane o nieruchomościach rolnych, dane o nieruchomościach leśnych oraz określenia wzorów formularzy załączników dane o zwolnieniach podatkowych w : podatku od nieruchomości, podatku rolnym, podatku leśnym, ( z uwagi na obszerny dokument – wzór formularza zostaje przedłożony Przewodniczącemu Komisji Działalności Gospodarczej, Rozwoju Gminy i Budżetu, dla pozostałych radnych znajduje się do wglądu w kancelarii Rady Gminy)
(ref. M. Lica - Skarbnik Gminy; opinia Komisji Działalności Gospodarczej, Rozwoju Gminy i Budżetu, dyskusja, głosowanie),
7.przyjęcia programu współpracy na rok 2016 Gminy Pruszcz Gdański z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
( ref. B. Gałecka – pracownik merytoryczny; opinia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej, dyskusja, głosowanie).
8. nadania nazwy ulicy w miejscowości Łęgowo,
(ref. B. Dąbrowska – pracownik merytoryczny; opinia Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, dyskusja, głosowanie),
9. zamiany działki w Wiślinie na działkę w Rokitnicy,
(ref. Ł. Jurgielewicz – pracownik merytoryczny; opinia Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, dyskusja, głosowanie),
10. zamiany działek w Cieplewie na działkę w Żukczynie,
(ref. Ł. Jurgielewicz – pracownik merytoryczny; opinia Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, dyskusja, głosowanie),
11. zamiany działek w obrębie geodezyjnym Straszyn,
(ref. Ł. Jurgielewicz – pracownik merytoryczny; opinia Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, dyskusja, głosowanie),
12. sprzedaży działek stanowiących własność Gminy Pruszcz Gdański,
(ref. Ł. Jurgielewicz – pracownik merytoryczny; opinia Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, dyskusja, głosowanie),
13. nabycia udziałów w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanej budynkiem położonym w Straszynie przy ul. Spacerowej 13,
(ref. Ł. Jurgielewicz – pracownik merytoryczny; opinia Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, dyskusja, głosowanie),
14. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Pruszcz Gdański – część nizinna, w zakresie fragmentów obrębów geodezyjnych Roszkowo i Rokitnica,
(ref. K. Miliński – kierownik ref. GPiRG, opinia Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, dyskusja, głosowanie),
15. udzielenia przez Gminę Pruszcz Gdański pomocy finansowej powiatowi gdańskiemu dla zadania pn. „Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 2224G Wiślina – Krzywe Koło w Lędowie”
(ref. A. Futrzyński – pracownik merytoryczny; opinia Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej oraz opinia Komisji Działalności Gospodarczej, Rozwoju Gminy i Budżetu, dyskusja, głosowanie).
IX. Informacja Naczelnika: Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim, Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni, Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdyni o oświadczeniach majątkowych za rok 2014.
X. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
XI. WOLNE WNIOSKI.
XII. ZAKOŃCZENIE SESJI RADY GMINY



VI. Interpelacje i zapytania radnych.Proponuję interpelację z Pana strony, wtedy nie będzie na pewno wątpliwości (albo mniej)po czyjej jest Pan stronie. To proste, w sumie za to Panu płacimy, żeby pomagał Pan rozwiązywać najpilniejsze nasze problemy.




Pytanie: czy jest Pan zwolennikiem zainstalowania progów zwalniających na terenie osiedla? Proszę o odpowiedz, to ważne!
lukasz_franiak 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pon Paź 13, 2014 13:54
Posty: 30
Skąd: Juszkowo

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 12:27    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

Szanowny Panie karnas

Odpowiadając na Pańskie pytanie: jako ojciec dwójki dzieci jestem 100% zwolennikiem progów zwalniających na naszym osiedlu. Pewnego dnia moja córka omal nie wpadła pod samochód wybiegając z placu zabaw - na szczęście żona zdołała ją zatrzymać w ostatnim momencie. Z tego co wiem podobnych przypadków było już co najmniej kilka. Sam znak "strefa zamieszkania" na wjeździe wydaje się być dla niektórych kierowców zbyt mały do zauważenia przez co nie przestrzegają oni właściwej prędkości. Nasze osiedle ma być w pełni bezpieczne szczególnie dla naszych dzieci więc jeszcze raz napiszę - jestem w pełni za progami zwalniającymi na naszym osiedlu - oczywiście w uzasadnionych miejscach i nie co 20 metrów.

Kwestię progów mamy nawet omówioną z deweloperem.

Odnośnie interpelacji - to czy miał Pan tą kwestię na myśli?
Bo jeśli tak to na chwilę obecną droga jest własnością dewelopera i do momentu jej przejęcia Gmina nie może ingerować. Jeśli po przejęciu drogi przez Gminę progów nie będzie (deweloper nie wywiąże się z ustaleń) to będę wnioskował o ich zamontowanie przez Gminę.

ps. na wątku o oświetleniu poruszamy kwestię progów zwalniających. Dla bardziej precyzyjnej komunikacji sugerowałbym otworzenie wątku tematycznego.

ps2. nie rozumiem dlaczego cały czas niektórzy starają się przypiąć mi łatkę stronniczości?? Gmina razem z p. wójt na czele deklaruje chęć przejęcia drogi, mieszkańcy jak i deweloper też zmierzają w tą stronę zatem nie mam pojęcia skąd wniosek reprezentowania interesów p. wójt??
LadyLucy 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Wrz 17, 2012 20:57
Posty: 50
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 13:14    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

Nadmierna prędkość nie zawsze jest przyczyną, równie dobrze dziecko może wpaść pod samochód, który cofa a kierowca go nie widzi no ale lepiej postawić próg co 10 metrów...mam dosyć takiego nastawienia rodziców.




lukasz_franiak napisał:
Szanowny Panie karnas

Odpowiadając na Pańskie pytanie: jako ojciec dwójki dzieci jestem 100% zwolennikiem progów zwalniających na naszym osiedlu. Pewnego dnia moja córka omal nie wpadła pod samochód wybiegając z placu zabaw - na szczęście żona zdołała ją zatrzymać w ostatnim momencie. Z tego co wiem podobnych przypadków było już co najmniej kilka. Sam znak "strefa zamieszkania" na wjeździe wydaje się być dla niektórych kierowców zbyt mały do zauważenia przez co nie przestrzegają oni właściwej prędkości. Nasze osiedle ma być w pełni bezpieczne szczególnie dla naszych dzieci więc jeszcze raz napiszę - jestem w pełni za progami zwalniającymi na naszym osiedlu - oczywiście w uzasadnionych miejscach i nie co 20 metrów.

Kwestię progów mamy nawet omówioną z deweloperem.

Odnośnie interpelacji - to czy miał Pan tą kwestię na myśli?
Bo jeśli tak to na chwilę obecną droga jest własnością dewelopera i do momentu jej przejęcia Gmina nie może ingerować. Jeśli po przejęciu drogi przez Gminę progów nie będzie (deweloper nie wywiąże się z ustaleń) to będę wnioskował o ich zamontowanie przez Gminę.

ps. na wątku o oświetleniu poruszamy kwestię progów zwalniających. Dla bardziej precyzyjnej komunikacji sugerowałbym otworzenie wątku tematycznego.

ps2. nie rozumiem dlaczego cały czas niektórzy starają się przypiąć mi łatkę stronniczości?? Gmina razem z p. wójt na czele deklaruje chęć przejęcia drogi, mieszkańcy jak i deweloper też zmierzają w tą stronę zatem nie mam pojęcia skąd wniosek reprezentowania interesów p. wójt??
karnas 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Sie 18, 2015 13:30
Posty: 9
Skąd: pruszcz

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 14:04    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

Jeśli ktoś uważa, że progi zwalniające nie są potrzebne na osiedlu to jest w moim przekonaniu kompletnym debilem, i nie mam zamiaru z nim w ogóle dyskutować. To tyle.


Panie Łukaszu Franiak, myślę że trzeba temat progów poruszyć szybciej, nie czekać na wyjaśnienia gminy. Nie wiem jak to rozgryźć , ale na pewno im szybciej, tym lepiej. Naprawdę, może dojść do tragedii. Kupa durni jeździ po 60-80 km/h bezkarnie, trzeba ich zablokować.

Przydałaby się jakaś petycja do gminy, albo właśnie zapytanie / interpelacja, proszę o tym pomyśleć. Pozdrawiam.
milk62 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pon Sie 06, 2012 22:09
Posty: 30
Skąd: Pruszcz Gdański

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 15:11    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

1) jakby ktoś nie doczytał temat to " Zakątek Juszkowo-oswietlenie" a nie progi.

2) wg mnie na tą chwilę bardziej przyczyni się do bezpieczeństwa( na drodze i wszędzie) na naszym osiedla oświetlenie niż progi,
..
.
.
i proponował bym w tej kolejności od podstaw zróbmy najpierw Oświetlenie bo to sprzyja kradzieżą, a ostatnio chyba dużo ich na osiedlu jest z tego co widze na ogloszeniach sklepowych i na forach,
robik_ok 
   

Zaglądajacy


Wiek: 60
Dołączył: Pią Lis 20, 2015 17:19
Posty: 10
Skąd: Pruszcz Gdanski

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 17:26    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

witam serdecznie , odnośnie oświetlenia to bym nie przesadzał, po zwycięskich wyborach przez PiS realizujemy politykę prorodzinną wychodząc z założenia że " im ciemniej tym przyjemniej"sądzę że już na wiosnę będą widoczne efekty, a przecież wszystkim nam chodzi o przyszłość kraju (-: pozdrawiam
robik_ok 
   

Zaglądajacy


Wiek: 60
Dołączył: Pią Lis 20, 2015 17:19
Posty: 10
Skąd: Pruszcz Gdanski

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 21:16    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

a tak poza tym , to najciemniej zawsze pod latarnią Very Happy
LadyLucy 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Wrz 17, 2012 20:57
Posty: 50
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lis 21, 2015 14:31    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

Gdy rzeczowych argumentów brak zaczyna się wyzywanie od debili czyli level gimnazjum...Niech każdy pilnuje swojego dzieciaka/psa/kota zamiast narzucać innym swoją wolę, ja jakoś nie zauważyłam tej "kupy durni", owszem może nie każdy jeździ 20km/h ale 80 to już gruba przesada. Na progi zgodzę się tylko wtedy gdy ich zwolennicy zasponsorują mi częstszą wymianę zawieszenia. Mamuśkom nie chce się odrywać oczu od fejsika w smartfonie i tyle, bo po co patrzeć na dziecko.



karnas napisał:
Jeśli ktoś uważa, że progi zwalniające nie są potrzebne na osiedlu to jest w moim przekonaniu kompletnym debilem, i nie mam zamiaru z nim w ogóle dyskutować. To tyle.


Panie Łukaszu Franiak, myślę że trzeba temat progów poruszyć szybciej, nie czekać na wyjaśnienia gminy. Nie wiem jak to rozgryźć , ale na pewno im szybciej, tym lepiej. Naprawdę, może dojść do tragedii. Kupa durni jeździ po 60-80 km/h bezkarnie, trzeba ich zablokować.

Przydałaby się jakaś petycja do gminy, albo właśnie zapytanie / interpelacja, proszę o tym pomyśleć. Pozdrawiam.
Gregory_Imeel 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Śro Sty 23, 2013 14:31
Posty: 9
Skąd: Juszkowo

PostWysłany: Nie Lis 22, 2015 11:51    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

LadyLucy napisał:
Gdy rzeczowych argumentów brak zaczyna się wyzywanie od debili czyli level gimnazjum...Niech każdy pilnuje swojego dzieciaka/psa/kota zamiast narzucać innym swoją wolę, ja jakoś nie zauważyłam tej "kupy durni", owszem może nie każdy jeździ 20km/h ale 80 to już gruba przesada. Na progi zgodzę się tylko wtedy gdy ich zwolennicy zasponsorują mi częstszą wymianę zawieszenia. Mamuśkom nie chce się odrywać oczu od fejsika w smartfonie i tyle, bo po co patrzeć na dziecko.


Jak się przejeżdża z prędkością 40Km/h przez próg to oczywiście zawieszenie może oberwać.. mi jakoś nie szkodzi zwolnić do 10km/h co nie wydaje mi się być jakoś niesamowicie destrukcyjne dla samochodu.. wszystko kwestia dobrej woli. Inna sprawa to samo upilnowanie dzieciaków lub nawet przypominania swoim pociechom żeby nieco bardziej uważały, rozumiem ze to dzieci, w takim wieku się szybko zapomina wiec każdy musi uważać, kierowcy tym bardziej, najgorsze jest jednak to iż na jednym ze spotkań mojej wspólnoty padła propozycja powiększenia placu zabaw i ogrodzeniu go chociażby żywopłotem, wystosowane było również zapytanie to pozostałych wspólnot czy dołożą trochę grosza na rozbudowę.. co z tego wyszło..? Sami widzą chyba wszyscy... reszta się wypięła czterema literami, plac zabaw jaki był taki jest, ogrodzenia nie ma a dzieciaki dalej bezkarnie wbiegają na jezdnie, co tu zmienią progi jak jadąc 20km/h z za wiaty śmietnikowej ktoś wyskoczy.
Przepraszam za przedłużanie offtopicu ale co zrobić, uczulony jestem na gadanie głupot.
Co do oświetlenia... ciężka sprawa, narazie chyba pozostaje nam czekać bo innego pomysłu nie mam.
lukasz_franiak 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pon Paź 13, 2014 13:54
Posty: 30
Skąd: Juszkowo

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 10:48    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

Przeciągając dalej off-top Smile progi zwalniające to "must have" na naszym osiedlu i każdy kto ma odrobinę rozumu czy wyobraźni to zrozumie i nie potrzebuje zbędnych argumentów.

Co do rozbudowy placu zabaw to również jestem jak najbardziej za - nowy plac obok zbiornika jak widać pęka w szwach i nasz osiedlowy byłby dobrą alternatywą. Rozbudowa placu zabaw była jednym z pomysłów i naszych oczekiwań względem dewelopera ale jedyne co zadeklarował to "całe" 10 tys zł (ale bez spełniania innych postulatów jak choćby zmiana przyłączeń lamp). Za te pieniądze to można by co najwyżej z Nomi zakupić plastikową zjeżdżalnie i dziecięcy domek ogrodowy.
Fajnie jakby Wspólnoty coś wysupłały ale rozumiem też stanowisko osób, którym na tym może nie zależeć. Mimo wszystko warto podjąć taką inicjatywę choćby wśród rodziców - może do tego uda się znaleźć prywatnego sponsora. W każdym bądź razie również poruszę temat wśród naszej Wspólnoty i zachęcam innych aby zrobili to samo.

proponuję też założyć nowy wątek z tym związanySmile
robik_ok 
   

Zaglądajacy


Wiek: 60
Dołączył: Pią Lis 20, 2015 17:19
Posty: 10
Skąd: Pruszcz Gdanski

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 11:54    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

witam , odnośnie wypowiedzi na temat progów, Pana lukasz_franiak to powiem tylko tyle - mądrość Pana wzbudza ogromny szacunek ale ja bym poszedł o krok dalej, i zakazał całkowicie jazdy samochodami po osiedlu,no ewentualnie po godz 22.oo bym zezwolił gdyż dzieci o tej porze teoretycznie powinny spać , wszystkie osiedlowe drogi zamienił bym na ścieżki rowerowe i tory dla deskorolek a w okresie zimowym tory saneczkowe, czyż nie możemy o tym podyskutować ?
lukasz_franiak 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pon Paź 13, 2014 13:54
Posty: 30
Skąd: Juszkowo

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 12:21    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

ehhhh....jedynie co mogę powiedzieć to to, że jestem pod wrażeniem poziomu myślenia i toku rozumowania co niektórych forumowiczów Super
bluebird 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Wrz 04, 2010 9:21
Posty: 53
Skąd: Pruszcz Gdanski

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 12:33    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

robik_ok napisał:
witam , odnośnie wypowiedzi na temat progów, Pana lukasz_franiak to powiem tylko tyle - mądrość Pana wzbudza ogromny szacunek ale ja bym poszedł o krok dalej, i zakazał całkowicie jazdy samochodami po osiedlu,no ewentualnie po godz 22.oo bym zezwolił gdyż dzieci o tej porze teoretycznie powinny spać , wszystkie osiedlowe drogi zamienił bym na ścieżki rowerowe i tory dla deskorolek a w okresie zimowym tory saneczkowe, czyż nie możemy o tym podyskutować ?




Znak na wjeździe to :
D-40 “strefa zamieszkania”

Oznacza że:
Przede wszystkim piesi mogą poruszać się całą szerokością drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Nie mają obowiązku, jak poza strefą, korzystać z chodników czy pobocza. W strefie zamieszkania trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ na jej terenie mogą poruszać się bez opieki nawet dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia.

Co nie zmniejsza faktu że :
O ile w strefie zamieszkania piesi są uprzywilejowani, o tyle w strefie ruchu muszą przestrzegać przepisów obowiązujących na zwykłych drogach, np. korzystać z chodników i przejść

dalej:
Kierowcy w strefie zamieszkania mogą parkować pojazdy jedynie w wyznaczonych miejscach. Nie mogą przekraczać prędkości 20 km/h.

Wniosek: To nie dzieci biegnące po piłkę, na plac zabaw, jadące na rowerze, goniące jedno za drugim tylko my, kierowcy mamy się dostosować.
Czasami obserwując z jaką prędkością jeżdżą tu samochody, to mam wrażenie, że dzieci są mądrzejsze od dorosłych.

Pozdrawiam wszystkich hejterów, którzy masakrycznie obniżają poziom rozmów na tym forum.
robik_ok 
   

Zaglądajacy


Wiek: 60
Dołączył: Pią Lis 20, 2015 17:19
Posty: 10
Skąd: Pruszcz Gdanski

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 17:01    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

dobry wieczór , co się tyczy hejtrerów to nie oni obniżają poziom dyskusji na forum tylko pseudo eksperci od lamp,progów zwalniających od fizyki kwantowej i medycyny sądowej (-:
citizen 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Sob Wrz 17, 2011 0:24
Posty: 60
Skąd: Juszkowo

PostWysłany: Śro Gru 02, 2015 19:01    Temat postu: Re: Zakątek Juszkowo-oswietlenie

Gregory_Imeel napisał:


co tu zmienią progi jak jadąc 20km/h z za wiaty śmietnikowej ktoś wyskoczy.


Cóż najlepsze jest chyba doświadczenie, proponuje wejść pod samochód jadący 20km/h a potem pod taki co jedzie powiedzmy 50km/h, myślę że efekt będzie wystarczającym wytłumaczeniem. Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama